Katedra fotografie FAMU

Ontologie setkání / Výběr z nejnovějších prací studentů Katedry fotografie FAMU.

10. 6. – 17. 6. 2017
vernisáž: 9. 6. 2017 / 18:00
Galerie AMU / Malostranské náměstí 12, 11800 Praha

Výběr z nejnovějších prací studentů Katedry fotografie FAMU.

Veronika Durbáková
Oskar Helcel
Inka Karčáková
Alexandra Mertová
Zheng Minghui
Martin Netočný

Autoři ferotypií: Camille Bonneau, Rony Eranezhath, Hanlu Gong, Anna Jarosz a Elena Semeriková, Petronella Karlsson Aslund, Adam Mička, Eleonora Riabkov, Alexander Rossa, Marie Sieberová, Jakub Svoboda, Natálie Ševčíková, Erika Štěpánková, River Young

Kurátor: Václav Janoščík

Dívám se na fotografii. Možná je moje, ale stejně tak může být tvá. Držím ji v ruce, nebo jsem na ni narazil na internetu. Čím víc pozornosti a času jí věnuji, tím víc se mě zmocňuje, vepisuje se do mojí paměti. Pomalu se stává vším; jako bych mohl vystoupit ze sebe sama a dostat se do fotografie, setkat se s ní.
#elusive

Skutečnost není jen teď a tady, napíná se mezi minulostí a budoucností, mezi našimi perspektivami, které ji pronikají a mění. Abychom si tuto skutečnost uvědomili, abychom si ji vůbec dokázali představit, potřebujeme se přenést přes vlastní perspektivu, potřebujeme orientaci a širší pohled na svět kolem nás, v jistém smyslu tak potřebujeme fotografii.
#ontological

V „Ontologii setkání“ na sebe bere fotografie podobu různých setkání, střetnutí s lidmi, ale i věcmi. Podobně jako zkratky, symboly, nebo hashtagy – vytváří rytmus, zhušťujě významy, vtahuje nás a nutí k setkání. Osciluje mezi fiktivním a reálným, expresivním či intimním. Hlubokým a povrchním. Vážným i prchavým.
#elusive

—-
GAMU (Galerie AMU)
Malostranské náměstí 12, Praha 1
(vchod z průchodu do ulice Tržiště/
entrance from the passage to Tržiště Street)
www.gamu.cz

Otevřeno denně mimo pondělí: 10–12 a 13–18 h.

Publikováno: 6. 6. 2017, Export Data