Katedra fotografie FAMU

OE16: Patryk Grzeszczuk – This War of Mine

Středa 9. 11. 2016 v 19:00
FAMU, Smetanovo náb. 2
učebna U1, 1. patro.
Přednáška je v angličtině.

This War of Mine je netradiční počítačová indie hra uvedená na trh v roce 2014 polskou společností 11 bit studios. Její hlavní dějová zápletka je vedena z perspektivy civilistů uprostřed vrcholícího válečného konfliktu v průběhu obléhání Sarajeva v letech 1992-96. V době uvedení získala nejen nepřeberné množství mezinárodních cen, ale vyvolala kontroverzní reakce v hráčských komunitách i mainstreamových médiích. Člen vývojového týmu 11 bit studios Patryk Grzeszczuk představí během přednášky některé ze strategií spojených s uvedením hry na trh, včetně následných pozitivních i negativních společenských a politických dopadů. 

http://www.thiswarofmine.com/

Video:
https://youtu.be/RtZC9RAoFzo
https://youtu.be/LWs9ELbXnBs
https://youtu.be/Hxf1seOpijE
https://youtu.be/sJKiCNzzrwU

11 bit studios je Varšavskou vývojářskou společností založenou v roce 2010. Jejím prvním titulem byla série Anomaly (Apple Design Award, 2011), největší průlom však zaznamenala po dvou letech příprav This War of Mine (2014), která pokryla náklady spojené s vývojem během prvních dvou dnů prodeje a od té doby udržuje čelní pozici na portálu Steam. Studio získalo za své tituly řadu významných cen, včetně Best of PAX, v tomto roce uvádí nový distopický titul Frostpunk s tématem přežití v post-apokalyptickém světě.

OpenEye 2016 je cyklus přednášek hostujících teoretiků, umělců a pedagogů na témata současného umění a nových technologií. Přednášky jsou určeny pro studenty FAMU, studenty jiných vysokých škol a pro veřejnost. Konají se v anglickém jazyce, nebo jsou tlumočeny do angličtiny.

FAMU, Smetanovo náb. 2, Praha 1
Učebna U1, 1. patro (není-li uvedeno jinak).
Pořádá FAMU — Katedra fotografie
a Centrum audiovizuálních studií.
www.famu.cz

Publikováno: 7. 11. 2016, Export Data